Sun. Feb 23rd, 2020

XII. Benedek Elek mesemondó verseny Szilágycsehben

,,..Miután a versenyzők megérkeztek, sor került a megnyitóra a városi Művelődési Házban, majd a megnyitó után elkezdődött a verseny a két helyszínen: a Művelődési Házban a kisebbek, a Magyar Házban a nagyobbak mondták a mesét. A mesemondók öt kategóriában mérettettek meg: Előkészítő, I–II., III– IV., V–VI. és VII– VIII. A versenyhez szükség volt bírákra is. Tehát a zsűri tagjai a következők voltak:
Előkészítő–IV. osztályos versenyzőknek Meleg Attila színész, rendező a nagyváradi MM Pódium társulat vezetője, a zsűri elnöke, Antal Katalin pszichológus a szilágycsehi Gheorghe Pop de Basesti Líceumból, a Tövishát Kulturális Társaság elnöke és Péterfy Zsuzsanna logopédus a szilágycsehi Gyulaffy László Általános Iskolából.

V–VIII. osztályos versenyzőknek Rozs Rita tanfelügyelő asszony, a Szilágy megyei Tanfelügyelőség képviselője, a zsűri elnöke, Bántó Evódia a szilágycsehi Gheorghe Pop de Basesti Líceum magyar tanára és Már­kus Gabriella a szilágycsehi Gyulaffy László Általános Iskola magyar tanára.
Szervezők és felkészítők egyaránt úgy ítéljük, hogy rendezvényünk ezúttal is elérte a várt eredményt. Csodálatos mesékben és előadásmódban volt része a hallgatóságnak. Verseny után a díjkiosztás a Művelődési Házban történt.

Díjazottak lettek a következő diákok:
Előkészítősök kategóriában:
I. díj Szabó Szabolcs – szilágybagosi 1 sz. Általános Iskola – felkészítő Székely Géza tanító
II. díj Bándi Péter – zilahi Református Wesselényi Kollégium – felkészítő Godza Judit tanítónő
III. díj – Molnár Bence Patrik – szilágycsehi Gyulaffy László Általános Iskola – felkészítő Ilyés Mária tanítónő
Dicséret – Katona Koppány – zilahi Mihai Eminescu Általános Iskola – felkészítő Csepei Ibolya tanítónő

I-II. osztályosok kategóriában:
I. díj – Berek Dávid Szilárd – szilágysomlyói Báthory István Általános Iskola – felkészítő Szodorai Melinda tanítónő
II. díj – Székely Jázmin – sarmasági 1 sz. Szakképző Líceum – felkészítő Kiss Melinda tanítónő
III. díj – Dimény Anna – krasznai Cserey -Goga Szakképző Líceum – felkészítő Egri Edit tanítónő
Dicséret – Kis Csenge Regina – sarmasági 1 sz. Szakképző Líceum – felkészítő Szász Mónika tanítónő
Dicséret – Lukács Zsanett Erzsébet – szilágybagosi 1 sz. Általános Iskola – felkészítő Márkus Lívia tanítónő
Dicséret – Balla Kristóf – szilágyballai 1 sz. Általános Iskola – felkészítő Mátis Ella tanítónő
Tövishát Kulturális Társaság különdíja – Király Nikolett – szilágyballai 1 sz. Általános Iskola – felkészítő Király Ana tanítónő

III-IV. osztályosok kategória:
I. díj – Kádár Tóth Dóra – szamosardói Kós Károly Általános Iskola – felkészítő Balag Ilona Evelin tanítónő
II. díj – Székely Bianka – szilágybagosi 1 sz. Általános Iskola – felkészítő Sebestyén Beáta Éva tanítónő
III. díj – Lucza István – szilágybagosi 1 sz. Általános Iskola – felkészítő Nagy Ágnes Magdolna tanítónő
Dicséret – Erdei Kristóf – sarmasági 1 sz. Szakképző Líceum – felkészítő Dari Erika tanítónő
Dicséret – Máté Botond – szilágyballai 1 sz. Általános Iskola – felkészítő Ballai Tünde Melinda tanítónő

V-VI. osztályosok kategória:
I. díj – Szikszai Patrik – zilahi Mihai Emi­nescu Általános Iskola – felkészítő Boda Erzsébet magyar tanár
II. díj – Lázár Rebeka – zilahi Mihai Emi­nescu Általános Iskola – felkészítő Boda Erzsébet magyar tanár
III. díj – Klein Aliz – szilágycsehi Gyulaffy László Általános Iskola – felkészítő Vicsi Edina magyar tanár
Dicséret – Szász Diána – szilágycsehi Gyulaffy László Általános Iskola – felkészítő Varga D. István magyar tanár
Dicséret – Viszlovszki Natália – désházi 1 sz. Általános Iskola – felkészítő Molnár Annamária magyar tanár
Dicséret – Tihor Alexandra – szilágycsehi Gyulaffy László Általános Iskola – felkészítő Vicsi Edina magyar tanár

VII-VIII. osztályosok kategória:
I. díj – György Lorena Vivien – szilágycsehi Gyulaffy László Általános Iskola – felkészítő Vicsi Edina magyar tanár
II. díj – Vas Szintia Jenifer – szilágycsehi Gyulaffy László Általános Iskola – felkészítő Vicsi Edina magyar tanár
III. díj – Bódis Abigél – végvári Általános Iskola – felkészítő Bódis Emese Dóra történelem-vallástanár
Dicséret – Deutsch Izabell Sabine – végvári Általános Iskola – felkészítő Mátyás Erzsébet magyar tanár
Tövishát Kulturális Társaság különdíja – Almási Bertalan – hadadi Wesselényi Általános Iskola – felkészítő Jámbor Tibor magyar tanár…”

A versenyről az e heti Szilágyságban olvashatnak.