Sun. Oct 24th, 2021

Jóváhagyta a képviselőház plénuma az állandó bizottságok összetételét

Jóváhagyta kedd este a képviselőház plénuma az állandó bizottságok összetételét.

A Szociáldemokrata Párt (PSD) nyolc, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) hat, a Mentsétek meg Romániát Szövetség és a Szabadság, Egység Szolidaritás Pártja alkotta USR-PLUS Szövetség négy, az RMDSZ kettő, a Románok Egyesítéséért Szövetség (AUR) kettő, a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciója szintén két bizottság elnöki tisztségét kapta meg az alsóházban.

A képviselőházi szakbizottságok a következők:

* Gazdaságpolitikai bizottság (az elnököt a PSD adja, Costel Dunava személyében),

* Pénzügyi-költségvetési bizottság (PNL – Bogdan Huţucă),

* Iparral és szolgáltatásokkal foglalkozó bizottság (RMDSZ – Bende Sándor),

*Szállításügyi és infrastruktúra-bizottság (PSD – Ciprian Constantin Şerban),

* Mezőgazdasági bizottság (PSD – Adrian Chesnoiu),

* Emberi jogi, vallási és kisebbségügyi szakbizottság (nemeti kisebbségek frakciója – Iusein Ibram),

* Közigazgatási és területrendezési bizottság (PSD – Simona Bucura Oprescu),

*Környezetvédelmi bizottság (PNL – George Cătălin Stângă),

* Munkaügyi és szociális védelmi bizottság (USR PLUS – Oana Ţoiu),

* Egészségügyi bizottság (PNL – Nelu Tătaru),

* Oktatási bizottság (PSD – Natalia Intotero),

* Kultúrával, művészetekkel és tömegtájékoztatással foglalkozó bizottság (USR-PLUS – Iulian Bulai),

* Jogi bizottság (USR PLUS – Mihai Badea),

* Védelmi, közrendészeti és nemzetbiztonsági bizottság (PNL – Constantin Şovăială),

* Külpolitikai bizottság (RMDSZ – Biró Rozália),

* A visszaélések, korrupciós ügyek kivizsgálásával és petíciókkal foglalkozó bizottság (PSD – Steluţa Cătăniciu),

* Szabályzatfelügyelő bizottság (PSD – Gheorghe Şimon),

* Információtechnológiai bizottság (PNL – Ion Sabin Sărmaş),

* A nők és férfiak közötti esélyegyenlőségért bizottság (AUR – még nem nevesítette bizottsági tagjait),

* A határon túl élő román közösségekkel foglalkozó bizottság (PNL – Gigel Ştirbu),

* Tudományos és technológiai bizottság (nemzeti kisebbségek frakciója – Dragos Zisopol),

* Alkotmányossági bizottság (AUR – még nem nevesítette bizottsági tagjait),

* Ifjúsági és sportbizottság (USR PLUS – Tudor Pop),

* Európai ügyekkel foglalkozó bizottság (PSD – Ştefan Moşoiu).