Mon. Jan 30th, 2023

II-IV. osztályosok Fürkész versenye

,,Február 22-én a IX. Fürkész helyesírási és nyelvhelyességi verseny megyei szakaszára került sor Szilágysomlyón, a Báthory István Általános Iskolában. Négy körzet (Sarmaság, Szilágycseh, Szilágysomlyó, Zilah) 273 alsó tagozatos diákja közül 71-en jutottak tovább erre a fordulóra. A gyerekek, korcsoporttól függően különböző nehézségű, játékos feladatokon keresztül mérhették össze tudásukat.

Díjazottjaink:

II. osztály:
1. díj: Gál Martin – Felkészítő tanár: Gál Andrea – Szilágyerkedi Általános Iskola

2. díj: Bernát Júlia – Felkészítő tanár: Fazakas Csilla – Mihai Eminescu Általános Iskola, Zilah

3. díj: Kulcsár Petra – Felkészítő tanár: Bogya Krisztina – Szilágyperecseni 1-es számú Általános Iskola

Dicséret: Angyalosi Luca – Felkészítő tanár: Szabó Gyöngyi – Gyulaffy László Általános Iskola, Szilágycseh
Vincze Vivien Klára – Felkészítő tanár: Tóth Ella – Petri Mór Technológiai Líceum, Nagyfalu
Bóné Viola – Felkészítő tanár: Boda Emőke –Szikszai Lajos Általános Iskola, Sámson
Bíró Antónia Mária – Felkészítő tanár: Szalai Erzsébet Ildikó – Simion Bărnuțiu Általános Iskola, Zilah

III. osztály:
1. díj: Király Anna – Felkészítő tanár: Debre Beáta – Szilágyperecseni 1-es számú Általános Iskola

2. díj: Dimény Ádám Barna – Felkészítő tanár: Boros Erika – Cserey-Goga Technológiai Líceum, Kraszna

3. díj: Poenar-Nagy Anett – Felkészítő tanár: Pünkösti Ildikó – Zilahi Református Wesselényi Kollégium

Dicséret: Szabó Félix – Felkészítő tanár: Abrudan Otilia Tünde – Simion Bărnuțiu Általános Iskola, Zilah
Vig-Erdei Patrick – Felkészítő tanár: Sólyom Andrea – Mihai Eminescu Általános Iskola, Zilah
Király Tímea Krisztina – Felkészítő tanár: Szilágyi Erzsébet Sára – Szilágyballai 1-es számú Általános Iskola

IV. osztály:
1. díj: Kocsis-Feri Benjámin – Felkészítő tanár: Dari Erika – Sarmasági 1-es számú Szakképző Líceum

2. díj: Szilágyi Benjámin – Felkészítő tanár: Ballai Tünde Melinda – Szilágyballai 1-es számú Általános Iskola

3. díj: Pap Elza Noémi – Felkészítő tanár: Szigyártó Emese – Cserey-Goga Technológiai Líceum, Kraszna

Dicséret: Módi Máté – Felkészítő tanár: Józsa Tímea Tünde – Báthory István Általános Iskola, Szilágysomlyó
Elekes Abigél – Felkészítő tanár: Pali-Kis Irina-Eva – Simion Bărnuțiu Általános Iskola, Zilah
Dull Anna – Felkészítő tanár: Tolnai Rozália – Szilágyfőkeresztúri Elemi Iskola
Nagy Alexandra – Felkészítő tanár: Bartos Angéla-Mónika – Varsolci 1-es számú Általános Iskola …

Sok sikert a négy továbbjutónak az országos szakaszon, amely 2020. április 24-26-án kerül megrendezésre Nagyszalontán.
Jó fürkészést!”

Márton Gabriella,
a II-IV. osztály Fürkész versenyének Szilágy megyei szervezője