Wed. Jul 24th, 2024

Báthory Kupa – Nemzetközi Ifjúsági Sakkfesztivál Szilágysomlyó

Az elmúlt hétvégén tizenhetedik alkalommal került megrendezésre a Báthory Kupa nemzetközi gyermek és ifjúsági sakkverseny, a Báthory Fest rendezvény keretében, ahol a helyi versenyzők mellett részt vettek 1 testvérváros, Szarvas ifjú sakkozói is.

28 résztvevő indult 4 korcsoportban, lányok és fiúk.
A versenyt Szilágysomlyó polgármesteri hivatala képviseletében Szabó Ernő nyitotta meg, sok sikert kívánva minden résztvevőnek.
A szervezés, bíráskodás és a lebonyolítás Iván László és Kozma Gábor közreműködésével zajlott le, ehhez még segítséget nyújtott a városháza részéről Crina Balog.
Köszönet illeti a szilágysomlyói Silvania általános iskolát a helyszín biztosításáért, most először lett itt megrendezve a verseny, azonkívül pedig valamennyi támogatót az általuk nyújtott segítségért.
A verseny sok színvonalas partival zajlott, nem hiányoztak az izgalmak sem, mindegyik kategóriában körmérkőzéses rendszerben lett megrendezve.
Valamennyi győztes 1-1 kupát kapott, mindegyik dobogós helyezett pedig 1-1 érmet.

Végezetül a győztesek és a díjazottak névsora :

2014-ben és utána született lányok

  1. Péter Antónia (Varsolc)
  2. Muntean Izabella (Szilágysomlyó)
  3. Brazdău Bianca (Szilágysomlyó)

2014-ben és utána született fiúk

  1. Huszár Máté (Szarvas)
  2. Burdaș Tudor (Szilágysomlyó)
  3. Kiss Krisztián (Szilágysomlyó)

2012 és 2013 között született lányok

  1. Csipai Maja Dorka (Szarvas)
  2. Péter Jázmin (Varsolc)
  3. Kómár Luca (Szarvas)

2012 és 2013 között született fiúk

  1. Pop Konrád Olivér (Szilágysomlyó)
  2. Pop Vladis (Szilágysomlyó)
  3. Huszár Ádám (Szarvas)
    2010 és 2011 között született lányok
  4. Kutasi Blanka (Szilágysomlyó)
  5. Hóbel Maja (Szarvas)
  6. Pop Csenge (Szilágysomlyó)

2010 és 2011 között született fiúk

  • nem voltak résztvevők

2007-2008-2009 között született lányok

  1. Pósa Réka (Szarvas) és Vedinaş Iulia (Szilágysomlyó), megosztva

2007-2008-2009 között született fiúk

  1. Veres Dávid (Szilágysomlyó)
  2. Bakula Gábor (Szarvas)
  3. Rontó Balázs (Szarvas)

A legfiatalabb résztvevőnek járó díjat Péter Antónia kapta és még különdíjban részesült Pop Darius.

Még egyszer gratulálunk a díjazottaknak és további sok sikert kívánunk valamennyi résztevőnek.

Találkozunk 1 év múlva!

Kozma Gábor