Sat. Apr 4th, 2020

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei szakasza

,,A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulójára 2020. február 29-én került sor Zilahon, a Simion Bărnuțiu Általános Iskolában. A verseny célja anyanyelvünk ápolása, a nyelvhasználat iránt érzett felelősségtudat és az anyanyelv szeretetének az erősítése. Az idén 100 diák mérte össze helyesírási ismeretét, képességét: V. osztályosok 42-en voltak, VI. osztályosok 26-an, VII. osztályosok 13-an, VIII. osztályosok pedig 19-en. …

Akik a legeredményesebben teljesítettek a következők:

V. osztály

I. díj: Szabó Kira (Simion Bărnuțiu Általános Iskola Zilah, felkészítő tanár: Pataki Ida)

II. díj: Vincze Villő (Cserey-Goga Technológiai Líceum, felkészítő tanár: Kiss Imola)

III. díj: Bereczki Patrik (1-es számú Általános Iskola Ipp, felkészítő tanár: Bubela Beáta)

Dicséretben részesült: Ispas Alexandra (1-es számú Általános Iskola Ipp, felkészítő tanár: Bubela Beáta), Demjén Kata (Simion Bărnuțiu Általános Iskola Zilah felkészítő tanár: Pataki Ida), Szabó Attila Csaba (Mihai Eminescu Általános Iskola Zilah, felkészítő tanár:Boda Erzsébet), Almási Petra Júlia (Simion Bărnuțiu Általános Iskola Zilah, felkészítő tanár: Pataki Ida), Petkes Gergő (1-es számú Általános Iskola Désháza, felkészítő tanár: Molnár Annamária), Borbély Zalán (1-es számú Általános Iskola Ipp, felkészítő tanár: Bubela Beáta), Kiss Apolka (Cserey-Goga Technológiai Líceum, felkészítő tanár: Kiss Imola), Kulcsár Szilvia és Tyukodi Artúr (Mihai Eminescu Általános Iskola Zilah, felkészítő tanár: Boda Erzsébet).

Továbbjutott az országos szakaszra: Szabó Kira.

 

VI. osztály

I. díj: Vicsai Bíborka (Simion Bărnuțiu Általános Iskola Zilah, felkészítő tanár: Pataki Ida);

II. díj: Módi Balázs (Báthory István Általános Iskola Szilágysomlyó, felkészítő tanár: Veres Tünde)

III. díj: Fazakas Abigél (Wesselényi Református Kollégium Zilah, felkészítő tanár: Dr. Bóné Éva)

Dicséretben részesült: Lukács Gabriella (Ady Endre Általános Iskola Lompért, felkészítő tanár: Boros Eliza), Valki Johanna (Cserey-Goga Technológiai Líceum, Kraszna, felkészítő tanár: Szőcs Erzsébet), Dimény Vivien (Cserey-Goga Technológiai Líceum, Kraszna, felkészítő: Szőcs Erzsébet), Boda Blanka Zsófia (Simion Bărnuțiu Általános Iskola Zilah felkészítő tanár: Pataki Ida), Csóka Laura (Ady Endre Általános Iskola Lompért, felkészítő tanár: Boros Eliza).

Továbbjutott az országos szakaszra: Vicsai Bíborka.

 

VII. osztály

I. díj: Király Anna (1-es számú Általános Iskola Szilágyballa, felkészítő tanár: Máté Zsuzsa)

II. díj: Lóga Patrik (1-es számú Általános Iskola Szilágyballa, felkészítő tanár: Máté Zsuzsa)

III. díj: Gáspár Dalma (Simion Bărnuțiu Általános Iskola Zilah, felkészítő tanár: Futó Angéla)

Dicséretben részesült: Demjén Eszter (Simion Bărnuțiu Általános Iskola Zilah, felkészítő tanár: Futó Angéla)

Továbbjutott az országos szakaszra: Király Anna.

 

VIII. osztály

I. díj: Bőti Kincső Sarolta (Báthory István Általános Iskola Szilágysomlyó, felkészítő tanár: Veres Tünde)

II. díj: Szász Adrienn Anikó (1-es számú Technológiai Líceum Sarmaság, felkészítő tanár: Veres Erzsébet)

Dicséretben részesült: Váradi Magor (Wesselényi Református Kollégium Zilah, felkészítő tanár: Vicsai Erzsébet), Szabó Bence (Simion Bărnuțiu Általános Iskola Zilah, felkészítő tanár: Pataki Ida), Józsa Jázminka-Mónika (1-es számú Általános Iskola Perecsen, felkészítő tanár: Fehér Éva), Kádár Réka Sarolta (Simion Bărnuțiu Általános Iskola Zilah, felkészítő tanár: Pataki Ida)

Továbbjutott az országos szakaszra: Bőti Kincső Sarolta. …”

Pataki Ida
megyei versenyfelelős

A versenyről a Szilágyság e heti lapszámában olvashatnak.