Szerdáig nagy meleg lesz az egész országban
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Az ANM emellett hétfőre sárga jelzésű hőségriasztást adott ki a szokatlanul magas hőmérséklet és a kellemetlen hőérzet fokozódása miatt az ország északnyugati, középső, déli és északkeleti részének 12 megyéjére.
A meteorológusok szerint hétfő délelőttől szerda estig az ország nagy részén meleg lesz az idő, a hőérzet főként a nyugati, északnyugati és déli síkvidékeken lesz kellemetlen. A legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 34 Celsius-fok között alakul; a legalacsonyabb értékek a medencékben, a legmagasabbak az ország északnyugati és déli részén várhatók.
Hétfőn Máramarosban, Erdély északi és középső részén, Moldva északkeleti részén, Olténia déli részén és Munténia délnyugati térségeiben sárga jelzésű hőségriasztás lesz érvényben a sokéves átlagnál magasabb hőmérsékleti értékek miatt.
Az érintett régiókban a hőmérséklet-páratartalom index eléri a kritikus 80 egységet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 30 és 34 fok között alakul. A hőségriasztás Szatmár, Máramaros, Szilágy, Kolozs, Beszterce-Naszód, Maros, Botoșani, Iași, Dolj, Olt, Teleorman és Giurgiu megyében lesz érvényben.
agerpres.ro
