Mon. Sep 8th, 2025

Közel ötszáz diákkal indult a tanév a Zilahi Református Wesselényi Kollégiumban

„Mindennek rendelt ideje van” – ezzel az igével kezdődött hétfő délelőtt a Zilahi Református Wesselényi Kollégium tanévnyitó ünnepsége. Kis Csilla iskolalelkész igehirdetésében arra emlékeztetett: az Úr nem hagy magunkra, ezért örömmel szolgáljunk neki. „Hívjuk Istent, hogy az új tanévben is legyen velünk, mindannyiunkkal!” – hangsúlyozta.

Az ünnepség megható pillanata volt, amikor az előkészítő osztályos kisdiákok a nagyobb társaik magasba emelt virágcsokrai által formált virágkapu alatt vonultak be a Zilahi Belvárosi Református Templomban tartott tanévnyitóra, ahol az iskolalelkész arra bátorította őket, hogy szolgáljanak az Úrnak örömmel, járjanak hűségesen iskolába, és tanuljanak örömmel, hiszen az intézményben olyan pedagógusok tanítanak, akik hivatásukat szívvel-lélekkel végzik.

További részleteket a https://maszol.ro/belfold/Kozel-otszaz-diakkal-indult-a-tanev-a-Zilahi-Reformatus-Wesselenyi-Kollegiumban oldalon és a Szilágyság hetilapban olvashatnak.