Először tartották meg a Szilágysági Néptánc Gálát Zilahon

Szilágysági Néptánc Gálát tartottak a hétvégén Zilahon, a helyi központi park amfiteátrumában. Az első alkalommal megszervezett eseményen tizennégy szilágysági magyar közösség néptáncosai, népdalénekesei léptek „színpadra”.
Szombat délután rendre érkeztek a települések ifjai és gyerekei, akik hagyományos népviseletbe öltözve lepték el a „színpad” környéki teret. Magyar népviselettől volt színes, magyar népzenétől hangos a zilahi park, ahol több mint 250 fellépő mutatta meg tánctudását, néhányan jó énekhangjukat is, amit vastapssal jutalmazott a nagyérdemű.
A fellépések előtt a Soroglya népzenei együttes alapozta meg a jó hangulatot, amit a szilágybagosi Dörömbölő néptáncegyüttes szilágysági táncaikkal fokozott. A magyargoroszlói és szilágypaniti gyerekek népi gyermekjátékokat adtak elő, de fellépett előadásával a zoványi Ciberke, a szilágycsehi énekes lányok, a zsoboki Örökség Néptánccsoport, a paniti Piros Szegfű néptánccsoport, a krasznai Bokréta, a kémeri Húshagyósok, a szilágyballai Járdovány, felcsíki táncokkal a Kaláris, a zilahi Terbete, a szilágysámsoni Csigeresek és a szilágynagyfalui Árvalányhaj, amely Berettyó-menti táncokat adott elő, valamint László Melinda népdalt énekelt.
A szilágysági településeken „divattá vált” a néptánc és a népviselet, ez adta a gála megrendezésének alapgondolatát. A megyei RMDSZ-szervezet általában évente kétszer szervez ilyen jellegű nagyméretű eseményt, majáliskor, illetve szeptemberben, a Szilágysági Magyar Napokon. Az idei majális a választások miatt elmaradt, így megszületett a néptánc gála gondolata, amely a nagyszámú érdeklődőnek és a pozitív visszajelzéseknek köszönhetően oly sikeresnek bizonyult, hogy akár hagyománnyá válhatna, mesélték a szervezők, akik kiemelték, jó volt látni a mosolygós fiatalokat, és hallani, ahogy a nézők néha a fellépőkkel énekeltek.
További részleteket a https://maszol.ro/kultura/Eloszor-tartottak-meg-a-Szilagysagi-Neptanc-Galat-Zilahon oldalon és a Szilágyság hetilapban olvashatnak.