Sun. Apr 28th, 2024

A digitális javítás nem hat ki a gyerekek vizsgaidejére, sem a tételek kidolgozására

A tanügyminiszter szerint a digitális javítás nem hat ki sem a tételsorok kidolgozására, sem a kiértékelési skálára, sem a gyerekek tételmegoldásra kiszabott idejére, az egyetlen különbség a klasszikus javítással szemben az, hogy a dolgozatokat a beszkennelés során – ami a vizsgázók jelenlétében történik – automatikusan titkosítják.

Ligia Deca szombati Facebook-bejegyzésében írt erről, leszögezve, hogy már tavaly nyáron bejelentette, hogy a digitális javítást általánossá teszik.

‘Az egyetlen különbség a diákok számára az, hogy a dolgozatokat már nem ők vagy a vizsgán felügyelő tanárok fogják titkosítani a címkék felragasztásával. Ez a beszkennelés során történik meg automatikusan, a jelenlétükben’ – írta Deca.

Tudatában van annak, hogy a változtatásokat sok esetben fenntartásokkal szokták kezelni, azonban a kísérleti jelleggel bevezetett digitális javítás hatékonynak bizonyult, és szükség van erre az előrelépésre – fogalmazott a tanügyminiszter.

A nyolcadik osztályosok képességfelmérő próbavizsgáját a jövő héten tartják.

Az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint hétfőn román nyelv és irodalomból, kedden matematikából próbavizsgáznak a diákok, szerdán pedig anyanyelvből mérik fel a nemzeti kisebbségekhez tartozó tanulók tudását.

Az eredményeket február 23-án teszik közzé, a jegyeket csak a tanulók írásbeli kérésére vezetik be az osztálynaplóba. A dolgozatok javítása digitálisan történik.