Tiszújítás az RMDSZ Szilágy megyei szervezeténél: „Egy korszak véget ért, de a szolgálat folytatódik”
Kevés olyan politikai rendezvény van, ahol a hivatalos napirendet háttérbe szorítják az érzelmek. Az RMDSZ Szilágy megyei szervezetének csütörtöki tisztújító küldöttgyűlése ilyen alkalom volt. A több mint 250 küldött jelenlétében nem csupán új elnököt választottak: egy több mint három évtizedes korszak zárult le, amikor Seres Dénes parlamenti képviselő átadta az RMDSZ Szilágy megyei szervezetének vezetését Szilágyi Róbert Istvánnak, az RMDSZ Szilágy megyei szervezet ügyvezető elnökének, a Szilágy Megyei Tanács alelnökének. Az elhangzott beszédekből egy közösség közös története bontakozott ki, volt szó felújított utakról, iskolákról, templomokról, megőrzött magyar intézményekről, de mindenekelőtt emberekről, bizalomról és szolgálatról.
A küldöttgyűlés első pillanataiban a résztvevők néhány másodperces néma főhajtással emlékeztek meg Vida Gyuláról, egykori elnökről, parlamenti képviselőről és mindazokról, akik már nem lehettek jelen. A küldöttgyűlésen 251 küldött vett részt, akik előtt előbb a leköszönő vezetés számolt be az elmúlt négy év munkájáról, majd sor került az elnökválasztásra.
További részleteket a https://maszol.ro/belfold/Tiszujitas-az-RMDSZ-Szilagy-megyei-szervezetenel-Egy-korszak-veget-ert-de-a-szolgalat-folytatodik oldalon és a Szilágyság hetilapban olvashatnak.
