Fri. Mar 20th, 2026

Új biztonsági háló az időseknek: az Erdélyi Gondosóra program Szilágyságban is elindulhat

A közelmúltban a Szilágyságba látogatott Makkai Péter, a Diakónia Keresztény Alapítvány fogyatékkal élők, valamint gyermekjóléti és családsegítő ágazatának igazgatója. Látogatása során egy olyan innovatív szociális szolgáltatást mutatott be, amely már bizonyított: az Erdélyi Gondosóra programot. A kezdeményezés nemcsak az idősek biztonságát növeli, hanem a közösségi összefogás erejére is épít.

Egy egyszerű eszköz, amely életeket menthet

A gondosóra könnyen használható, karóraszerű eszköz, amely három kulcsfontosságú funkcióval rendelkezik: segélykérés egy gombnyomással, közvetlen kapcsolat egy diszpécserszolgálattal, valamint esésérzékelés (automatikusan riaszt baleset esetén) és helymeghatározás, ami különösen fontos demenciával élők számára.

További részleteket a https://maszol.ro/belfold/Uj-biztonsagi-halo-az-idoseknek-az-Erdelyi-Gondosora-program-Szilagysagban-is-elindulhat oldalon és a Szilágyság hetilapban olvashatnak.